1. Home
  2. Gezonde leefstijl
  3. Blog
  4. Binnen sporten mag weer, sportscholen gaan open

Binnen sporten mag weer, sportscholen gaan open

19 mei 2021
Translate this page

Binnensporten mag weer! Vanaf 19 mei zijn de regels versoepeld. Weliswaar onder beperkende maatregelen, maar deze mededeling zal voor veel mensen als muziek in de oren klinken. Eindelijk weer je favoriete sport beoefenen en werken aan je lichamelijke en mentale gezondheid.

Daar kan student Rick over meepraten. "Tijdens de lockdown merkte ik echt dat het minder ging met hoe ik me voelde. Mijn fysieke dagritme was weg; online les was het enige wat overbleef. Je merkt dan pas wat het 5x sporten per week met je doet. Je verstand op nul zetten en anderhalf uur lang aan je zelf werken, dat kon niet meer. Ik ben heel blij dat ik weer ouderwets met de gewichten kan gaan smijten."

Ook sportscholen zijn blij dat ze eindelijk de binnendeuren weer kunnen openen voor hun klanten. Het Sportlokaal is er één van. "De heropening is zeker goed nieuws", zegt sportief manager Marije. "We zijn bijna een jaar dicht geweest en dat was pittig. Helaas hebben we best veel leden verloren. Gelukkig dachten we al snel in mogelijkheden om te overleven. We zijn een Youtube-kanaal gestart, gaven online lessen en de parkeerplaats achter ons gebouw werd trainingsruimte. Met het mooie weer bleven de mensen komen, maar de 2e lockdown was in de winter, met veel sneeuw en kou. Alle trainingen gingen door, zelfs toen het zo sneeuwde, stonden we 's morgens de parkeerplaats schoon te vegen. Het kostte soms wat moeite om leden te overtuigen dat buiten sporten best fijn is, maar uiteindelijk hebben veel leden de weg naar onze 'buitengym' gevonden. Waar wij heel blij mee zijn."

Met elkaar sporten motiveert meer

Esther was voor de lockdown een vaste bezoeker van Het Sportlokaal. "Ik heb een sportkaart waarmee ik zelf kan kiezen waar ik wil sporten. Ik sport graag bij Het Sportlokaal, daar volg ik bokslessen. Tijdens de sluiting heb ik geen online lessen gevolgd. Omdat ik zelf hardloop en een spinningfiets had, bleef ik voldoende in conditie. De gezelligheid, het sporten in een groep en elkaar motiveren, dat miste ik wel. Ik ben dan ook blij dat ik weer samen met mijn sportmaatje kan gaan boksen, want de armen zijn net spaghettisliertjes geworden."

"Groepslessen mogen niet, maar boksen en crossgym in 2-tallen kan prima", aldus Marije. "Dat je samen mag sporten en elkaar weer kunt ontmoeten doet goed, ook al is het op 1,5 meter afstand. Zeker als je elkaar al een tijd niet meer gezien hebt.

Dank aan leden voor vertrouwen

Door de leden en hun enthousiasme hebben we het gered. Met ons team van medewerkers en trainers hebben we het hele jaar een programma kunnen aanbieden. Ik vind het super dapper dat onze leden zijn blijven komen, weer of geen weer. Daar zijn we als sportschool heel dankbaar voor. We kunnen weer vooruit kijken en groeien. Al ontstaat nu een ander dilemma: mensen zijn zo gewend aan onze 'buitengym', dat sommigen liever buiten blijven sporten. Maar ook dat zal wel bijdraaien. Daar ben ik van overtuigd."

 

 

Deze website maakt gebruik van cookies

Sport in Arnhem maakt gebruik van cookies om jouw websitebezoek makkelijk en persoonlijker te maken. Door verder gebruik te maken van deze website ga je hiermee akkoord. Je kunt je voorkeuren en toestemming altijd wijzigen. Bekijk onze cookieverklaring